Zegar biznesu

Odliczamy czas do otwarcia pierwszego e-biznesu

Catering, a samodzielne przygotowanie posiłków

Coraz więcej osób, które organizują różnego rodzaju przyjęcia okolicznościowe decyduje się na skorzystanie z usług firmy cateringowej. Z ich punktu widzenia jest to dużo lepsze rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie czasu, jak trzeba by było poświęcić na samodzielne przygotowanie posiłku. Oczywiście znajdą się również i tacy, którzy absolutnie nie wyobrażają sobie tego, aby ktokolwiek oprócz nich mógł przygotować jedzenie na przyjęcie, którego są gospodarzami. Jak wiadomo wszystko ma swoje plusy i minusy, o których wspomnimy w tym artykule. 

Plusy i minusy korzystania z cateringu

Największym plusem korzystania z cateringu jest oszczędność czasu i energii. Firma cateringowa kraków przygotuje za nas wszystko, a my w tym czasie będziemy mogli oddać się innym czynnościom związanym z przygotowaniami do przyjęcia. 

Ponadto catering service podsunie nam propozycję menu, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni do samodzielnego głowienia się nad tym, co zaserwować gościom.

Przechodząc do minusów korzystania z usług firmy cateringowej kraków, możemy niewątpliwie wymienić:

– ryzyko niezbyt dobrych posiłków,

– dostarczenie nie tego, co zamawialiśmy,

– jedzenie przygotowane przez catering service z niskiej jakości produktów.

Plusy i minusy samodzielnego przygotowania posiłków

Niekwestionowanym plusem samodzielnego przygotowania posiłków jest nasz stuprocentowy wpływ na to, co serwujemy gościom. To my decydujemy o składnikach, a dodatkowo nie musimy obawiać się, że na stołach znajdzie się menu, którego nie zamawialiśmy.

W przypadku minusów samodzielnego przygotowywania posiłków, możemy wyróżnić:

– konieczność włożenia sporego nakładu pracy w przygotowanie posiłków,

– konieczność włożenia sporego nakładu czasu w ich wykonanie.

Jak sami widzimy wszystko ma swoje plusy i minusy, dlatego decyzja jaką podejmiemy powinna być w stu procentach uzależniona od naszych preferencji.

Share: Facebook Twitter Linkedin