Zegar biznesu

Odliczamy czas do otwarcia pierwszego e-biznesu

Instagram live – jedna z popularniejszych funkcji tej platformy społecznościowej!

Świat Internetu i social media zawładnęły w ostatnim czasie. Na popularnych platformach społecznościowych jest coraz więcej użytkowników. Z tego powodu są one stale unowocześniane, aby zapewnić wiele rozrywki i być cały czas wysoko w rankingach. Social media umożliwiają stały kontakt ze znajomymi oraz śledzenie największych gwiazd, które chętnie dzielą się z fanami wieloma momentami z codziennego życia. Jedną z najbardziej lubianych platform społecznościowych jest Instagram. W aplikacji znajduje się coraz więcej dodatkowych funkcji. 

Instagram live – co to jest?

Ta popularna funkcja Instagram to nic innego, jak ukazanie codziennych momentów z życia. Nie jest to nawet wstawianie zwykłych zdjęć, które ukazują rutynę i nawet te śmieszne sytuacje. Live polega na tym, że użytkownik włącza ta funkcję i ukazuje co robi teraz, w danym momencie. Wszystko odbywa się na żywo poprzez telefon i nie ma tu opcji edytowania, photoshop czy wycinania danych ośmieszających momentów. W jednej chwili może oglądać osobę transmitującą na żywo miliony osób z całego świata. Widzowie mogą być na bieżąco, a także komentować i dzielić się myślami. Czasami sławne osoby prowadzące live, mogą zareagować na daną wypowiedź i nawet pozdrowić!

Dlaczego stało się to tak popularne?

Jest wiele powodów, dlaczego transmisje Instagram live zyskały tak światową popularność.

  • W tych czasach wiele ludzi nie odrywa się od telefonu nawet na moment.
  • Wiele fanów chce być ze swoimi idolami w ciągłym kontakcie.
  • Oglądając live na Instagramie fani są w stanie widzieć, jak wszystko wygląda na żywo, bez ustalonego wcześniej scenariusza.
  • Influencerzy często dokonują wpadek na żywo, prowadzą interesujące dyskusje lub przeprowadzają Q&A, czyli odpowiadają na pytania.

Platformy społecznościowe ciągle się rozwijają ze względu na rosnącą konkurencję. Nowe, dodatkowe funkcje są w stanie zatrzymać użytkowników przy sobie ze względu na dostarczanie im stale, ciekawej rozrywki. Wiele fanów uwielbia robić screeny lub nagrywać niektóre momenty gwiazd podczas transmisji na żywo, tworząc w późniejszym momencie edytowane filmiki i upubliczniając do Internetu.

Share: Facebook Twitter Linkedin