Zegar biznesu

Odliczamy czas do otwarcia pierwszego e-biznesu

Wprowadzenie do uwierzytelniania dwuskładnikowego na Facebooku

W dzisiejszych czasach, gdy większość naszego życia odbywa się w świecie online, bezpieczeństwo naszych kont i danych jest niezwykle ważne. W związku z tym, wiele serwisów internetowych wprowadziło dodatkowe metody zabezpieczania kont, w tym uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Jednym z takich serwisów jest Facebook. W tym artykule omówimy, czym jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku oraz jak z niego korzystać.

Co to jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku?

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to metoda zabezpieczania konta, która wymaga od użytkownika podania dwóch różnych rodzajów informacji w celu potwierdzenia tożsamości. W przypadku Facebooka, drugim rodzajem informacji jest zwykle kod wysłany na numer telefonu użytkownika lub wygenerowany w aplikacji autoryzacyjnej.

Więcej o tym, czym jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe facebook na blogu Kohai

Jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku?

Włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego na Facebooku jest bardzo proste. Wystarczy przejść do ustawień bezpieczeństwa swojego konta, wybrać zakładkę „Uwierzytelnianie dwuskładnikowe” i postępować zgodnie z instrukcjami. Można wybrać, czy chcemy otrzymywać kody uwierzytelniające przez SMS lub przez aplikację autoryzacyjną, taką jak np. Google Authenticator.

Uwierzytelnianie dwuskładnikowe na Facebooku to prosta, ale skuteczna metoda zabezpieczania konta. Włączenie tej funkcji może zapobiec niepożądanemu dostępowi do naszego konta, a tym samym chronić nasze prywatne dane. 

Share: Facebook Twitter Linkedin