Zegar biznesu

Odliczamy czas do otwarcia pierwszego e-biznesu

Podstawy Certyfikatu BREEAM

BRE Building Research Establishment to organizacja o specjalnym profilu, która wyznacza standardy budowlane, by pomóc ludziom żyć zdrowiej i zmniejszyć ich wpływ na środowisko. Jej program certyfikacji Building Research Establishment Environmental Management Systems (BM-BREEAM) ma na celu zapewnienie, że każdy budynek spełnia te standardy.

BREEAM – szczegółowey program certyfikacji

BREEAM to program certyfikacji, który ocenia wydajność budynku. Ma on pomóc właścicielom i zarządcom w identyfikacji obszarów wymagających poprawy oraz w podejmowaniu decyzji dotyczących projektowania i budowy ich budynków.

Certyfikacja BREEAM https://jw-a.pl/certyfikat-breeam/ wymaga trzech etapów oceny: oceny wstępnej, oceny pośredniej i oceny końcowej. Ocena wstępna analizuje stan fizyczny budynku oraz jego lokalizację. Ocena pośrednia obejmuje serię kontroli, które sprawdzają wydajność budynku pod względem trwałości, komfortu cieplnego i innych czynników projektowych.

Ocena końcowa jest najbardziej szczegółowa i obejmuje szczegółową analizę działania budynku oraz ocenę przydatności lokalizacji dla budynku.

BREEAM – plusy i minusy

Ten program jest świetną opcją dla służby zdrowia i innych budynków, w których liczy się wydajność. Jest uważany za certyfikację z wyższej półki, a więc może nie być dostępny dla Ciebie, jeśli szukasz tańszej opcji.

To może być dobry wybór dla służby zdrowia lub innych budynków, które są nastawione na wydajność. Jest to uważane za certyfikację wysokiej klasy, a zatem może nie być dostępne dla Ciebie, jeśli szukasz tańszej opcji.

Dobra wiadomość jest taka, że jest on dostępny dla szerokiej gamy budynków komercyjnych. Program jest zarządzany przez niezależnych ekspertów, więc dostęp do niego nie jest związany z przynależnością do konkretnej organizacji lub posiadaniem certyfikatu rządowego.

Share: Facebook Twitter Linkedin