co to content plan

Czym jest content plan?

Tworzenie treści marketingowych wymaga rozsądnego i planowanego działania. Piszą tego typu teksty należy stawiać na wysoką wartość merytoryczną oraz brać pod uwagę oczekiwania danej grupy odbiorców. Wyjaśniamy, czym jest content plan i dlaczego warto go stosować.

Content plan – co to jest?

co to content plan

Najprościej rzecz ujmując content plan część strategi marketingowej mającej na celu przyciąganie coraz większej grupy odbiorców. W tym celu tworzy się treści publikowane na stronach firm internetowych oraz na podlegających im blogach. Ich tworzenie oraz publikowanie nie może posiadać chaotycznego charakteru. Z tego powody należy przygotowań tytułu rodzaj planu. Stanowi on swojego rodzaju harmonogram pracy, który może zawierać takie informacje jak:

  • daty publikacji – najlepiej stawiać na dni, w których wybrana grupa docelowa wykazuje największą aktywność,
  • słowa kluczowe – to od nich zależy widoczność strony w wynikach wyszukiwarek internetowych,
  • tematy publikacji – warto stworzyć listę zawierającą jak największą liczbę przygotowanych wcześniej artykułów,
  • informacje dotyczące procesu tworzenia – mogą dotyczyć osób tworzących zamawiane materiały.

Plan contentowy – czy jest skuteczny?

Odpowiednia organizacja pracy stanowi klucz do sukcesu, niezależnie od branży. Z tego powodu warto tworzyć content plan oraz stawiać na systematyczne publikowanie nowych, wartościowych materiałów. Przygotowanie takiego planu umożliwia efektywniejszą realizacje celów stworzonej przez siebie strategii marketingowej. Poza tym pozwala na zachowanie spójności publikowanych treści, co ma bardzo duże znacznie dla klientów. Przygotowywanie tekstów z określonym wyprzedzeniem na podstawie ustalanego harmonogramu przekłada się na zauważalną oszczędność czasu. Poza tym regularne dostarczanie nowych treści pozwala budować zaufanie u coraz szerszej grupy odbiorców. Należy zaznaczyć, że planowanie i pisanie tekstów z wyprzedzeniem daje możliwość reagowania w nieprzewidzianych sytuacjach, na przykład w razie problemów rodzinnych niepozwalających na normalne wykonywanie swojej pracy.