Zegar biznesu

Odliczamy czas do otwarcia pierwszego e-biznesu

Influencer marketing – na czym polega?   

W dzisiejszych czasach, wśród młodych osób, najbardziej pożądanym zawodem nie jest już lekarz, prawnik czy nawet informatyk. Obecnie, największe zainteresowanie budzą… influencerzy! Zastanawiasz się na czym polega ich praca?

Kim jest influencer?

Można powiedzieć, że są to internetowi celebryci. To osoby, które bardzo mocno działają w mediach społecznościowych, w szczególności mówimy tutaj o Facebooku, Instagramie, TikToku i Twitterze. Na tych portalach Influencerzy dzielą się informacjami, relacjami ze swojego codziennego życia oraz bardzo często umieszczają tam mocno wyidealizowane treści. Przykładem jest oczywiście potwierdzenie 'życia w luksusie’ publikując zdjęcia z drogich restauracji, wypożyczonych, sportowych samochodów czy przepięknych posiadłości, które niejednokrotnie posiadają już na własność. 

Szczególnie osobom starszym ciężko jest sobie wyobrazić, że za wstawienie zdjęcia z wplecioną w nie reklamą, Influencerzy potrafią otrzymać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych! To ogromne stawki, o których większość społeczeństwa może tylko pomarzyć, dla niektórych jest to przecież nawet i roczny dochód z pracy na etacie. 

Influencer marketing

Ogromne zasięgi, które generują Influencerzy są coraz częściej wykorzystywane przez przedsiębiorców, zarówno wśród tych ogromnych firm jak na przykład CocaCola, ale też i nowopowstałe działalności decydują się na promocje u influencerów, aby przyspieszyć rozwój swojej firmy. 

Influencer marketing polega właśnie na wykorzystaniu rekomendacji wpływowych osób do rozpowszechniania przekazu wśród jak najszerszego grona odbiorców. Najczęściej taka usługa dotyczy dodania przez nich posta na swoich socialach, relacji bądź na przykład dłuższego filmu na youtubie. Mimo, że stawki dla Influencerów są ogromne, te współpracę mogą zwrócić się bardzo szybko, nawet z nawiązką. Trzeba również pamiętać, że nawet gdy wyjdziemy na przysłowiowe zero – pozyskamy nową bazę Klientów, którzy być może z nami zostaną i będą kupować produkty również w przyszłości.

Share: Facebook Twitter Linkedin