piśmiennicze artykuły, zakreślacz

Co przydatnego kupić w sklepie biurowym?

Wiele osób zastanawia się, czym zajmuje się sklep biurowy. To pojęcie jest dość niejasne. Zwłaszcza, że obecnie wszystko można kupić w supermarketach bez żadnego podziału. Co można w nim kupić w takim specjalistycznym sklepie, a czego nie?

Artykuły do drukowania

Sklepy biurowe zawsze mają w swojej ofercie produkty niezbędne do drukowania. Są to papiery ksero i do drukarek w różnych kolorach i o różnych gramaturach. Do tego, mają też tonery i tusze do drukarek, o które ciężko w innych sklepach. Czasem można też znaleźć zamienniki tuszy oraz zestawy do ich regeneracji. We wielu sklepach można też kupić tonery do ksero. W takim wypadku, koniecznie należy zapisać parametry wymaganego toneru, tak by zakupiony pasował do urządzenia.

Pieczątki i akcesoria do nich

W wielu sklepach biurowych można zamówić pieczątki. Nie tylko imienne, firmowe, ale też datowniki lub pieczątki na specjalne zamówienie z indywidualnie ułożonym napisem. Zazwyczaj do pieczątek można też dokupić specjalne gąbeczki oraz różnego rodzaju tusze do samodzielnego napełniania pieczątek. Wybierać można spośród kilkunastu kolorów.

Druki akcydensowe

W sklepach biurowych można kupić też druki akcydensowe. Wprawdzie są one coraz mniej popularne, bo wypiera je cyfryzacja, ale są osoby, które wciąż z nich korzystają. Warto wiedzieć, że druków jest bardzo dużo. W związku z tym, oferta sklepu musi być wyjątkowo duża, by spełniać potrzeby klientów.