Zegar biznesu

Odliczamy czas do otwarcia pierwszego e-biznesu

Instagram reels jako sposób na zwiększenie zasięgów w sieci

Instagram jest w dzisiejszym czasie narzędziem, umożliwiającym zarówno rozrywkę, jak również naukę, pogłębianie pasji, a nawet pracę zarobkową. Większość osób już sobie nie wyobraża codziennego życia bez zajrzenia, chociażby na chwilę, do tej właśnie aplikacji. Coraz więcej twórców ma jednak ten problem, że ich posty nie docierają do takiej liczby osób, jak by rzeczywiście chcieli, żeby było. Jak sobie poradzić w tego typu sytuacjach, żeby nie stracić widzów i obserwatorów, a zasięg żeby był wciąż na tym samym, a nawet wyższym poziomie? Na szczęście nie jest to niemożliwe.

Działalność na instagramie

Niezależnie od tego czy celem twórcy jest spieniężenie jego poczynań czy też udziela się on jedynie hobbistycznie, ważną kwestią jest, żeby efekt starań został doceniony i zobaczony przez dużą liczbę innych użytkowników. Przez długi czas, popularnością cieszyły się głównie dość długie posty pisane, ewentualnie posty zawierające wysokiej jakości grafiki. Oczywiście tego typu poczynania są dalej aprobowane i chętnie czytane przez odbiorców, jednak nie zmienia to faktu, że instagram wyżej docenia rolki, czyli tak zwane instagram reels.

Rolki na instagramie

Celem treści przekazywanych na instagramie jest ich zwięzłość, przejrzystość oraz jak największe skonkretyzowanie. Stąd też, coraz więcej użytkowników ceni sobie instagramowe reelsy, które w kilka, bądź też kilkanaście sekund, są w stanie maksymalnie zainteresować odbiorcę.

Niezależnie od tego, czy dzięki nim, poczuł się on:

  • zainspirowany,
  • rozbawiony,
  • zmuszony do myślenia,
  • czy też posiadł nową wiedzę.

forma taka jest ostatnimi czasy najbardziej pożądana i co niejednokrotnie nie cieszy twórców, zasięgi takich rolek są zdecydowanie wyższe niż zwykłych, tradycyjnych postów (więcej na ten temat: https://kohai.pl/blog/10-ciekawostek-o-instagram-reels-ktore-powinienes-znac/).

Jeżeli zatem ktoś chce wciąż aktywnie działać na tej platformie, a wciąż blokuje go montowanie rolek, to mimo wszystko warto, chociaż od czasu do czasu, dodawać treści właśnie w takiej formie. Może być to nieco bardziej czasochłonne, ale w ostatecznym rezultacie opłaci się.

Share: Facebook Twitter Linkedin