Zegar biznesu

Odliczamy czas do otwarcia pierwszego e-biznesu

Jak bezpiecznie przewozić towary: Przewodnik po transporcie międzynarodowym

Wiele z Twoich produktów będzie musiało podróżować poza lokalny rynek, aby dotrzeć do klientów. Niezależnie od tego, czy sprzedajesz towary online, czy na pchlim targu, musisz znaleźć sposób na bezpieczne i szybkie dostarczenie swoich wyrobów z jednego miejsca do drugiego. Odpowiednia usługa lub produkt mogą nie być dostępne w Twojej okolicy, więc poszukaj sposobów, aby ten ostatni etap podróży również się odbył. W końcu, nawet jeśli nie możesz sprzedawać bezpośrednio klientom lokalnie, nadal chcesz, aby mieli dostęp do rzeczy, których potrzebują, kiedy są na nie gotowi. Oto kilka pomocnych wskazówek dotyczących bezpiecznej i odpowiedzialnej wysyłki towarów za pomocą transportu międzynarodowego. 

Zaplanuj starannie swoją przesyłkę

transport międzynarodowy

Istnieje mnóstwo metod wysyłki i przewoźników do wyboru, a wiele z nich jest prawdopodobnie przytłaczających. Kiedy dopiero zaczynasz, najlepiej unikać bardziej skomplikowanych opcji i trzymać się podstaw. W końcu może się okazać, że trzeba uaktualnić swoje usługi, aby zaspokoić potrzeby firmy, ale lepiej jest zacząć od małych i pracować w górę stamtąd. Zanim zaczniesz, zrób listę różnych rodzajów przesyłek, które możesz potrzebować. W ten sposób możesz być pewien, że pokryjesz wszystkie swoje podstawy. Metody wysyłki również mogą się różnić w zależności od Twoich potrzeb. Na przykład, możesz wysłać towar ciężarówką lub statkiem oceanicznym, więc ważne jest, aby wiedzieć, z której metody zamierzasz skorzystać. Każda metoda ma swój własny zestaw kosztów i ryzyka, więc powinieneś wybrać odpowiednią dla swojej przesyłki.

Dywersyfikacja metod wysyłki i przewoźników

Metody wysyłki i przewoźnicy to tylko dwa elementy układanki, jeśli chodzi o bezpieczną wysyłkę towarów. Jest o wiele więcej do rozważenia i powinieneś zdywersyfikować swoje opcje. Zacznij od zapoznania się z różnymi metodami wysyłki. Wybierz spośród wspólnych metod, takich jak FTL, Air, OCEAN lub Truck, lub egzotycznych metod, takich jak Drology, Airborne lub Land. Istnieją również międzynarodowe metody wysyłki, takie jak Ro-Ro, LCL i inne. Możesz również wybrać pomiędzy krajowymi i międzynarodowymi przewoźnikami.

Waga nie musi być jedynym czynnikiem decydującym

Liczenie kilogramów  podczas wysyłki towarów może być frustrujące, ale tak naprawdę jest ważne. To właśnie ona określa Twoje koszty i ma ogromny wpływ na Twoje ryzyko i odpowiedzialność. Niestety, niektóre firmy będą błędnie podawać wagę twoich towarów. Jeśli musisz mieć wagę swoich produktów wliczoną w koszt wysyłki, warto zlecić zaufanej osobie trzeciej sprawdzenie wagi po spakowaniu towarów.

Kiedy korzystać z usług lub firm przewozowych?

Wysyłka jest skomplikowanym procesem, ale nie musi być trudna. Istnieje mnóstwo usług i firm, które mogą to ułatwić. Kiedy dopiero zaczynasz, możesz skorzystać z usług frachtowych lub spedytora, który zajmie się wysyłką od końca do końca. Korzyścią płynącą z korzystania z usług transportowych jest to, że są one zazwyczaj tańsze i mogą obsługiwać niektóre rodzaje przesyłek. Wadą tego podejścia jest to, że nie masz kontroli nad procesem. Z drugiej strony, spedytor zapewnia usługi wysyłkowe i zajmuje się papierkową robotą celną i opłatami importowymi. Jest to dobra opcja, jeśli chcesz mieć większą kontrolę nad procesem wysyłki, a jednocześnie uzyskać niższą cenę.

Które usługi przewozowe są najlepsze?

Wysyłasz produkt do nowego klienta, kraju lub rynku? Ryczałtowa stawka jest świetną opcją. Przesyłki o dużej wartości? Możesz rozważyć usługę frachtu morskiego lub lotniczego. Pakujesz swoje towary? Możesz rozważyć skorzystanie z usług spedytora, który świadczy usługi logistyczne i frachtowe. Utrzymanie niskich kosztów? Usługi konsolidacyjne mogą pomóc Ci znaleźć zniżki na szlaki żeglugowe i przewoźników.

Transport międzynarodowy – wnioski

Wysyłka towarów może być skomplikowana, ale nie musi. Istnieje mnóstwo opcji i sposobów na dostarczenie ich do miejsca przeznaczenia bezpiecznie i skutecznie. Istnieją również sposoby na obniżenie kosztów przy jednoczesnej poprawie jakości otrzymywanych usług. Zacznij od listy tego, co trzeba wysłać, a następnie zrobić plan, aby to zrobić. Kiedy już zaczniesz, możesz zbadać różne usługi i przewoźników i znaleźć ten, który jest dla Ciebie odpowiedni.

Share: Facebook Twitter Linkedin