Zegar biznesu

Odliczamy czas do otwarcia pierwszego e-biznesu

Certyfikat LEED i warunki wstępne

Każdy z inwestorów skrupulatnie szuka sposobu na to, by maksymalnie podnieść wartość swojej nieruchomości. Wobec tego z pewnością ich uwadze nie umknął certyfikat LEED. Jest to bowiem jeden, z najbardziej pożądanych certyfikatów w obecnych czasach. Ten certyfikat to z pewnością jedno z większych wyróżnień, które przyznawane jest budynkom, które spełniają surowe normy ekologiczne, a także są niezwykle przyjazne dla domowników. Niemniej jednak jakie są warunki wstępne, by nieruchomość mogła przystąpić do walki o certyfikat LEED?

Wstępne warunki do uzyskania certyfikatu LEED

Okazuje się, że choć każdy budynek może ubiegać się o przyznanie certyfikatu LEED https://jw-a.pl/certyfikat-leed/, to niestety nie każdy zostanie wzięty pod uwagę. Wpływ na to mają, chociażby dwa kryteria podstawowe, który muszą być spełnione jeszcze przed zarejestrowaniem projektu. Tak więc już w systemie LEEDv4.0 zostały zdefiniowane dwa, koniecznie do spełnienia wymagania, które odnoszą się do samego sposobu prowadzenia budowy. Należą do nich:

Plan kontroli erozji i sedymentacji- z angielskiego jest Construction Activity Pollution Prevention
plan zarządzania odpadami budowlanymi- czyli Construction and Demolition Waste Managment Plan
Wypełnienie wymagań jest konieczne do uzyskania certyfikatu LEED

Wspomniane powyżej wymagania są niezbędne w procesie starania się o uzyskanie certyfikatu LEED. W pierwszym wypadku, czyli przy tworzeniu planu erozji i sedymentacji, trzeba bazować przede wszystkim na amerykańskim standardzie EPA Construction General Permit. Niezbędne więc będzie wprowadzenie dodatkowych działań, które zapobiegną erozji gleby i zanieczyszczeniu wód oraz powietrza.

W przypadku drugiego z wymagań wstępnych, które należy spełnić, by uzyskać certyfikat LEED, niezbędne jest opracowanie planu zagospodarowania odpadami. Należy zrobić to tak, by jak najmniejsza ich ilość została wysłana na składowisko, a nawet jeśli to muszą one zostać poddane recyklingowi.

Share: Facebook Twitter Linkedin