Zegar biznesu

Odliczamy czas do otwarcia pierwszego e-biznesu

Mata pod fotel biurowy- na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Krzesło biurowe jest podstawowym narzędziem pracy dla wielu z nas. Dobrze dobrane zapewnia odpowiednią postawę, jednocześnie zwiększając nasz komfort. Jednak korzystając z takiego krzesła, nie tylko ono samo jest mocno eksploatowane. Wykorzystywana jest równie mocno znajdująca się pod nim podłoga czy posadzka. Jak więc zabezpieczyć podłoże przed potencjalnymi uszkodzeniami i zarysowaniami?

Rozwiązaniem może być mata pod fotel!

Tak, mata. Mogłoby się wydawać, że to dość oczywiste rozwiązanie. Mat, różnego rodzaju jest jednak niezwykle wiele. Należy więc wybrać taką która najlepiej będzie dostosowana do krzesła biurowego. Na czym skupić się przy wyborze?

Materiał

Najlepsza będzie mata poliwęglanowa. Dlaczego? Poliwęglan to niezwykle wytrzymały, odporny na pęknięcia czy odgniecenia materiał. Wykonana z niego mata pod krzesło czy fotel, z pewnością wytrzyma długie lata. 

Faktura

To na jaką fakturę się zdecydujemy zależy od tego na czym chcemy takową matę postawić. Jeśli naszym podłożem jest dywan, warto zainwestować w podkładkę mającą liczne wypustki. Jeśli natomiast dysponujemy gładką powierzchnią np. panelami, lepiej zakupić matę bez wypustek.

Odpowiedni dobór faktury, sprawi, że mata będzie stabilna na podłożu; nie będzie się ruszać, ślizgać czy przemieszczać razem z fotelem

Rozmiar

Jeśli decydujemy się już na taki zakup nie możemy zapomnieć o rozmiarze. Każdy ma inne stanowisko pracy, jak i inne przyzwyczajenia. Wybierając rozmiar podkładki musimy zwrócić uwagę na to czy np. jeśli mamy krzesło obrotowe zdarza się nam jeździć po pokoju np. do drukarki.

W takim wypadku, należy zainwestować w matę o dużej powierzchni, a żeby ta skutecznie objęła cały obszar roboczy.

Największe zalety maty pod fotel biurowy

  • ochrona podłogi przez uszkodzeniami
  • większy komfort pracy
  • zabezpiecza podłogę lub dywan przed zabrudzeniem
  • ułatwia poruszanie się na fotelu z kółkami

Mata ochronna pod krzesło – warto ją kupić?

Mata pod fotel biurowy https://biurwa.pl/maty-pod-krzeslo to świetna inwestycja w nasz komfort, jak i zabezpieczenie naszego miejsca pracy. Dzięki niej pożegnamy się z problemem uszkodzonego, porysowanego podłoża.

Ponadto warto wiedzieć, że takie podkładki, mają również różne warianty kolorystyczne. Dlatego odpowiednio dobrana mata, może również estetycznie dopełnić nasze biuro.

Share: Facebook Twitter Linkedin