Zegar biznesu

Odliczamy czas do otwarcia pierwszego e-biznesu

Obsługa celna dostaw

Towary sprowadzane spoza terytorium Unii Europejskiej wymagają oclenia i wypełnienia stosownych dokumentów, na czym nie każdy się zna. Agencja celna zajmuje się rozliczaniem cła w imieniu swoich klientów.

Na czym polega obsługa celna?

obsługa celna

Obecnie coraz więcej firm zajmuje się kompleksową obsługą celną – są to właśnie agencje celne. Agent celny bywa często mylony z celnikiem, jednak nie są to pojęcia tożsame. Celnik jest osobą zatrudnioną w organach krajowych, które zajmują się nakładaniem ceł na towary sprowadzane spoza Unii Europejskiej, natomiast agent celny jest pracownikiem agencji celnej i jego zadaniem jest prawidłowe rozliczanie ceł w imieniu klienta.

Czy warto zdecydować się na obsługę celną?

Jest to usługa warta rozważenia, bowiem sprowadzając dużo towaru z zagranicy trzeba wypełnić bardzo dużo pism, co osobie nieobeznanej z tematem zajmuje dużo czasu. Agent celny dzięki doświadczeniu jest w stanie załatwić taką kwestię dużo szybciej, a przy tym w pełni prawidłowo i bez zbędnych przesunięć czasowych spowodowanych kwestiami formalnymi.

Czym jest skład celny?

Składem celnym nazywa się miejsce znajdujące się na granicy Unii Europejskiej, w którym można tymczasowo umieścić sprowadzone z zagranicy towary. Sprawdź ofertę Logit gdzie profesjonaliści pomogą ci w biznesie.

Składy celne pozwalają na odsunięcie w czasie opłacania ceł oraz podatków, bowiem umieszczenie towaru w składzie sprawia, że nie trzeba w tym momencie wnosić wyżej wymienionych opłat.

Share: Facebook Twitter Linkedin