Zegar biznesu

Odliczamy czas do otwarcia pierwszego e-biznesu

Promocje na koniec roku od dewelopera

budynkiJesień i zima są to okres który nie kojarzy się z najlepszym czasem na zakup nieruchomości. Realia jednak przeczą tej myśli. Praktyka wskazuje na to, że deweloperzy zdają sobie z tego sprawę i oferują sporo promocji. Ogromna ilość osób właśnie pod koniec roku szuka swojej inwestycji, licząc na atrakcyjne świąteczne promocje deweloperów. Dużą rolę odgrywa także program MdM, ostatnia pula pieniędzy zostanie uruchomiona w styczniu, a to oznacza, że mieszkania należy szukać wcześniej.

Zdanie ekspertów

Zdaniem wielu cenionych ekspertów końcowe miesiące roku już od wielu lat nie są martwym okresem. Wpływ na to miała decyzja z 2014 r Komisji Nadzoru Finansowego, klienci rynku mieszkaniowego decydują się na szybki zakup mieszkania tak żeby złapać się niższy wkład własny. KNF swoją rekomendacją zniósł prób, który rósł 5 proc. rocznie. Obecnie wynosi 20 proc., choć w praktyce większość banków nadal udziela kredytów z niższym wkładem, tyle że dodatkowo zabezpieczonych – najczęściej poprzez ubezpieczenie.

Mieszkanie dla młodych

Ostatnie lata to bardzo popularny program Mieszkanie dla młodych, stał się on dodatkowym motywatorem dla kupujących. Dlatego że pieniądze przeznaczone na program rozchodziły się w szybkim tempie, klienci musieli szybko decydować odpowiednio szybko znaleźć mieszkanie i załatwić formalności. Tak też jest obecnie, pozostał ostatnia pula pieniędzy na 2018 rok. Prawdopodobnie w styczniu cały program zakończy się, dlatego chcąc załapać się na promocje deweloperów należy w trybie pilnym zacząć walczyć o swoje nowe mieszkanie. Tak by móc się cieszyć także zaoszczedzoną kwotą.

Share: Facebook Twitter Linkedin